Reklam Alanı

Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği olarak Bitkisel Gıdalar Araştırma Merkezi’nin açılışına katıldık.

Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği olarak Bitkisel Gıdalar Araştırma Merkezi’nin açılışına katıldık.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye’de faaliyet gösteren başta un, makarna, bulgur ve bisküvi olmak üzere diğer yem, irmik, pirinç gibi ürünler üreten toplam bin 737 adet fabrikaya analiz hizmeti sunacak Bitkisel Gıdalar Araştırma Merkezi’nin açılışını yaptı.

Bitkisel Gıdalar Araştırma Merkezi’nin açılış törenine, Bakan Pakdemirli’nin yanı sıra Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar (TAGEM) Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik,
Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı Mustafa Deryal ve AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Arife Polat Düzgün konuşmacı olarak katıldı.

Bakan Pakdemirli AR-GE Merkezinde bulunan değirmencilik laboratuvarlarını ziyaret edip, yetkililerden bilgiler aldı. Kalite Değerlendirme ve Gıda Bölümü Başkanı Sayın Turgay Şanal’a Derneğimiz ve Sektörümüz faaliyetleri ile ilgili çalışmalarımız hakkında da bilgiler verildi.Turgay Şanal ayrıca, ilerleyen dönemlerdeki derneğimiz projeleri hakkında işbirliği faaliyetleri yapılmasıyla ilgili destek vereceklerini söyledi.

DESMÜD
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

En Son Eklenenler

Yazarlar

En Çok Yorumlananlar

Featured Videos